پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ , ۰۳:۳۳:۳۷
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۳/۳/۱۲ ساعت ۲۱:۱۳
لینک کوتاه مطلب:

جعفر توان: برای ارتقای شاخص های توسعه ای، شبانه روز تلاش خواهیم نمود

فرماندار سقز تاکید نمود: ضرورت تلاش جهادی مدیران برای آبادانی شهرستان

فرماندار سقز در اولین جلسه شورای اداری اظهار داشت: تلاش برای ارتقای شاخص ها و افزایش رضایتمندی از اهداف اصلی است و برای این مهم، شبانه روز نخواهیم شناخت.

جعفر توان بیان نمود: سلامت، صداقت و تلاش جهادی از شاخص های مدیران است که بایستی بر اساس این محورها برای آبادانی و عمران شهرستان به جد تلاش نمائیم.
در این جلسه که محسن بیگلری، نماینده مردم شریف شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم حضور داشت، جعفر توان با تبریک شروع به کار مجلس سیزدهم و بیان اینکه تجارب گذشته آقای دکتر بیگلری نشان دهنده اقدام و عمل جهادی است اظهار داشت: تمام مدیران در کنار وکیل مردم در مجلس برای توسعه همه جانبه شهرستان تلاش خواهند نمود.
توان در بخشی دیگر از سخنان خود با تسلیت سی و پنجمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و قیام الهی ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ عنوان نمود: فردا یکشنبه این مراسم معنوی با حضور تمام مسئولان و کارکنان ادارات در مسجد جامع برگزار می شود.

مسئولان، مردم را برای مشارکت در انتخابات دعوت کنند
رئیس شورای اداری شهرستان سقز همچنین با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری در هشتم تیرماه سالجاری بر همکاری تمام ادارات، سازمان ها و نهادها با ستاد انتخابات و دعوت آحاد مردم به مشارکت در این امر سیاسی تاکید نمود.
فرماندار سقز اتمام طرحهای عمرانی نیمه تمام در حوزه های مختلف را از دغدغه های جدی برشمرد و افزود: سالن ورزشی شهید ترکمن، مدرسه ۹ کلاسه ستاد بازآفرینی تازه آباد، استخر فرهنگیان، اتمام هتل ورزش، فعال نمودن پروژه راه آهن سقز- میاندوآب، اتمام مدرسه ۱۸ کلاسه سپیده، تسریع در اتمام مجتمع های آبرسانی، اختصاص مکان برای شروع به کار دانشگاه فرهنگیان و احداث منبع ۵ هزار مترمکعبی آب شرب، بخشی از این موارد است.
جعفر توان اضافه نمود: احداث خط نفوذی برق کشاورزی، تخصیص اعتبارات مناسب برای اجرای طرح هادی، آسفالت روکش سقز- مریوان، تسریع پیمانکار در ساخت بزرگراه سقز- بوکان و پیگیری اختصاص اعتبارات ملی، انتقال دکل های برق محدوده فرودگاه، شروع به کار ذوب آهن، توجه به حاشیه شهرها، احداث فضاهای آموزشی برای مساکن مهر و ملی از دیگر دغدغه هاست که برای رفع مشکلات و تسریع در موارد آنها به جد تلاش شده است.
وی در ادامه بر ضرورت اطلاع رسانی خاموشی های برق به ویژه به صاحبان صنایع و بازار، صرفه جویی در مصرف انرژی، عدم برگزاری جلسات در وقت اداری، تکریم مردم، برگزاری انتخابات اتحادیه های اتاق اصناف، تلاش جهادی و تعامل و همفکری مسئولان، استفاده از ظرفیت های قانونی، حضور در برنامه ها، حمایت و مشارکت از برنامه ها و مراسم ها، تاکید نمود.
امام جمعه سقز هم با اشاره به آیه ۸۰ سوره اسراء از مسئولان خواست تا دعای « بگو پروردگارا مرا در هر كارى به طرز درست داخل كن و به طرز درست‏ خارج ساز و از جانب خود براى من تسلطى يارى‏ بخش قرار ده» را سرلوحه کار قرار دهند.
حاج ماموستا محمود ابن الخیاط، با تبریک آغاز به کار محسن بیگلری نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای بر اهمیت امور شورایی، تاکید و از مسئولان خواست تا یاریگر هم باشند.

اقدامات و توفیقات، برآیند شور و تلاش جمعی است
نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم با بیان اینکه اقدامات برآیند شور و تلاش جمعی است از تمام مسئولان خواست تا با اتحاد و همدلی برای توسعه و آبادانی شهرستان سقز تلاش کنند.
محسن بیگلری با تشکر از تلاش های بهزاد رحیمی، وکیل قبلی مردم در مجلس، اضافه نمود: مسئولیت به ویژه نمایندگی مجلس، امانتی سنگین است که با توکل برخدا، مشارکت مردم و مسئولان ان شاا..از آن سربلند بیرون خواهیم آمد.
بیگلری، ارتقای آسفالت راه روستایی، واگذاری طرح احداث بزرگراه سقز- بوکان به دو پیمانکار و ضرورت تسریع در اتمام آن، تکریم مردم، آغاز به کار ساخت و ساز توسط تعاونی ها در زمین ۲۹۵ هکتاری الحاق به محدوده شهر، اتمام پروژه های آموزشی، واگذاری زمین های مناسب برای اجرای طرح ملی مسکن، فعالیت مجدد طرح راه آهن میاندوآب – سقز، شروع به کار دانشگاه فرهنگیان، استخدام دهیاران، شروع فعالیت در مرز سیف، استفاده از ظرفیت معادن، تعیین تکیلف پروژه سرمایه گذاری داخل چم از محل اوراق مشارکت توسط شهرداری و تکمیل مدرسه علوم دینی، را از دغدغه ها برشمرد.
در این جلسه، محمد مصونی، رئیس شورای اسلامی شهر صاحب، با محور اهمیت حمایت از سرمایه گذاران و ضرورت استفاده از آب سدها برای توسعه کشاورزی، گویلی، شهردار سقز با محور ضرورت تخصیص ماشین آلات آتش نشانی و نوسازی ناوگان حمل و نقل شهرداری، حمایت برای تجهیز موزه شهر و بازنگری در توزیع اعتبارات شهرداری ها، صحبت نمود.
همچنین عابد امین پور، رئیس شورای اسلامی شهر سنته خواستار تخصیص اعتبارات جهشی برای عمران و آبادانی این شهر، استقرار ادارات خدمات رسان به ویژه شعبه بانک کشاورزی و احداث چمن مصنوعی و دبیرستان دخترانه شد.
علیپور، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان نمایندگی سقز نیز با محور ضرورت استقلال و ارتقای دفتر، ماموستا سید فاروق حسینی، رئیس مرکز بزرگ اسلامی در ارتباط با جذب اعتبارات لازم برای اتمام مدرسه علوم دینی امام شافعی(رض)، کیوان عبد خدا، رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی پیرامون آسفالت راه های روستایی، اتمام مجتمع های آبرسانی، بیمه نمودن شوراها و ارتقای زیرساخت های مخابراتی و سلیمانی، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص ضرورت جذب اعتبارات ویژه برای اجرای طرح هادی و تشکیل هیات امنا و تسهیلگری بانک ها در ارتباط با بهسازی و ساخت مسکن روستایی به ایراد سخن پرداختند.