یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ , ۰۷:۱۴:۰۰
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۸/۲۲ ساعت ۱۱:۲۲
لینک کوتاه مطلب:

فرماندار سقز: حامی برنامه های قرآنی، فرهنگی و هنری هستیم

فرماندار سقز: بیش از ۴ میلیارد تومان برای حوزه فرهنگ و هنر اعتبار در نظرگرفته شده است

فرماندار سقز در جمع فعالان قرآنی، فرهنگی و هنری با اشاره به اهمیت برگزاری برنامه در این حوزه ها در راستای ایجاد شور و نشاط اجتماعی، اعتلا و پویایی، عنوان نمود: اجرای برنامه های مردم محور اولویت کاری انجمن ها باشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، جعفر توان افزود: در راستای تجهیز پلاتو، تعمیر سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجتمع فرهنگی و هنری بیش از ۴ میلیارد تومان اعتبار در نظرگرفته شده است.
وی ادامه داد: در نظرگرفتن اعتبار مناسب برای برگزاری تئاتر کُردی و سایر برنامه های مدنظر انجمن ها نیز از دیگر مواردی است که تلاش می کنیم برای اجرای آنها، اعتبار تامین نماییم.
در این نشست، شرکت کنندگان، پیرامون تکریم و حمایت از فعالان قرآنی و مدرسان خواهر این حوزه، تاسیس انجمن قرآن، جلوگیری از موازی کاری در تاسیس آموزشگاه ها، نبود سالن برای برگزاری کنسرت، برگزاری کنگره مشاهیر و مفاخر، حمایت از ساخت فیلم و مستند سقزشناسی، واگذاری تسهیلات کم بهره برای آموزشگاه ها، برگزاری کارگاه های آموزشی، حمایت از خرید آثار، برگزاری یک روز با نقاشی، حمایت از اجرای برنامه های خلاقانه، ضرورت تعامل اصحاب فرهنگ و هنر، توجه به عدالت فرهنگی و هنری، راه اندازی بوستان هنر، شناساندن مفاخر به مردم، اختصاص وام خود اشتغالی کم بهره، اهمیت فعالیت رادیو سقز، برگزاری همایش ها در حوزه رقص کُردی و موسیقی کُردی به گفتگو پرداختند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هم اظهار داشت: ۱۰ انجمن و ۱۸ آموزشگاه آزاد هنری و بیش از ۱۵۰۰ نفر در حوزه های مختلف فرهنگی، هنری و قرآنی فعالیت می کنند.
حمید رضا خوشبخت بیان داشت: سهم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از تسهیلات ماده ۱۶ مبلغ ۲ میلیارد و ۷۰ میلیون تومان بوده است که ۱۷ نفر تسهیلات ۵۰ تا ۲۰۰ میلون تومان دریافت نموده اند و این رقم تاکنون بی سابقه بوده است.
وی یادآور شد: اعتبارات در نظرگرفته شده امسال از محل تملک دارایی برای حوزه فرهنگ و هنر سقز در تاریخ این شهرستان کم سابقه بوده است.