یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ , ۰۷:۴۵:۲۹
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۸/۱۸ ساعت ۱۳:۳۰
لینک کوتاه مطلب:

تداوم پرواز، محور گفتگوهای فرماندار سقز با مسئولان کشوری حوزه فرودگاهی

فرماندار سقز در دیدار با مشاور مدیرعامل در امور فرودگاه های کشور، مدیر کل روابط عمومی ایران ایر و رئیس ارشد ایستگاه های داخل و خارج ایران، خواستار تدابیر لازم برای تداوم پروازها در فرودگاه شهدای سقز شد.
جعفر توان با اشاره به موقعیت استراتژیک شهرستان سقز و خدمات دهی به حدود ۲ میلیون نفر ساکنان استان کردستان و تعدادی از شهرهای آذربایجان غربی، اظهار امیدواری نمود که پروازها، تداوم خواهد داشت.
وی همچنین عنوان نمود: شهرستان سقز از هیچ کوششی برای تداوم پروازها، دریغ نخواهد نمود.
وی با اشاره به درخواست های مردمی، خواستار تغییر روز پرواز شد و عنوان نمود: در صورت استقبال مردم، احتمال هر هفته دو پرواز از سقز، هم امکانپذیر و محتمل است.
واگذاری امور به شرکت هندلینگ برای اداره امور پروازها توسط سرمایه گذار بخش خصوصی، تعامل بین بخشی ایرلاین، شرکت فرودگاه ها، اداره کل فرودگاه های استان و مجموعه شهرستان، اهمیت موقعیت بازرگانی، تجاری و خدماتی منطقه، استقرار دایم تجهیزاتی چون؛ گراند پاور و نیروی انسانی از دیگر مواردی بود که بحث شد.
در این دیدارها، مسئولان حوزه شرکت فرودگاهی و ایران ایر، استقبال مردم منطقه و حمایت ها، تلاش و مساعدت های فرماندار را ستودند.
امروز فرماندار سقز برای روند اولین پرواز رسمی به فرودگاه رفت و از نزدیک در جریان امور قرار گرفت و به مردم اطمینان خاطر داد که با استقبال آنان، حمایت های استاندار محترم، شرکت فرودگاه ها و ایر لاین، پروازها تداوم و افزایش خواهد یافت.
گفتنی است؛ یک هفته پس از افتتاح فرودگاه سقز توسط رئیس جمهور محترم، پرواز رفت و برگشت مسیر تهران به سقز روز پنجشنبه ۱۸ آبان ماه توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” انجام شد.
برقراری این پرواز با پیگیری استاندار محترم، فرمانداری و تأکید مهرداد بذرپاش وزیر محترم راه و شهرسازی بر گسترش خدمات پروازی و با پیگیری مدیرعامل “هما” و استقبال مردم منطقه انجام شد.