یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ , ۰۸:۳۷:۵۹
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۸/۱۳ ساعت ۱۶:۴۲
لینک کوتاه مطلب:

فرماندار سقز:روشنگری و جهاد تبیین از سال های ۴۲ و ۴۳ توسط بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی شروع شد

فرماندار سقز با گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی، روز دانش آموز و نوجوان ، افزود: حضرت امام خمینی (ه) به جرم دفاع از کشور و دفاع از عزت مردم مسلمان ایران به ترکیه تبعید شد و آن زمان به مردم اعلام فرمودند که استقلال طلبی و آرمان شما را به جهانیان اعلام می نمایم.

جعفر توان در مراسم نواختن زنگ استکبار ستیزی در مدرسه دخترانه نمونه دولتی «حجاب» اضافه نمود: این ایام همزمان با سه رویداد؛ تبعید حضرت امام خمینی (ره) به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، کشتار دانش‌آموزان در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ در جلو دانشگاه تهران و تسخیر لانه جاسوسی در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ که توسط حضرت امام خمینی (ه) به انقلاب دوم معروف شد.
توان ادامه داد: این ایام، یادگار دوران مبارزه به رهبری حضرت امام خمینی (ه) و دارای ابعاد متنوع و گسترده ای و حامل پیام ها و راه و روش های ارزشمندی برای دفاع از کشورمان است که هیمنه استکبار جهانی به برکات چنین ایامی، شکسته شد.
وی عنوان نمود: این ایام فرصتی برای تبیین جنایت های جنایتکاران، رژیم اسرائیل و استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار و یادآور رشادت های شهید محمدحسین فهمیده، جان‌فشانی ۲۶۵۷ هزار شهيد معلم و ۳۶ هزار شهيد دانش‌آموز و حماسۀ بزرگ ایستادگی، مقاومت و استکبارستیزی و روزی به یادماندنی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است.